Inscenace BALLET & FASHION, uvedená na Nové scéně pražského Národního divadla ve dvou představeních 6. 1. 2017, má své kořeny někde v roce 2005, kdy Helena Fejková začala s choreografkou Lenkou Vinickou spolupracovat při prezentaci své tvorby s tanečníky – místo s modelkami. V Galerii módy v pražské Lucerně vzniklo v té době dokonce Divadlo módy a spolupráce s Baletem ND se stala pravidlem. Tanečníci s Helenou Fejkovou navštívili mimo jiné Peking, Paříž i kyperskou Nicosii. Inscenace prezentuje divákům v deseti obrazech vybrané kolekce z posledních pětadvaceti let tvorby Heleny Fejkové. Choreografii devíti obrazů vytvořila Zuzana Šimáková, která také celou inscenaci režírovala, desátou kolekci, na téma Egona Schiele, vytvořil umělecký šéf Baletu ND Petr Zuska. Hudební doprovod vytvořila zpěvačka Kristína Mihálová s kapelou The Gang. Autory fotografií jsou Pavel Hejný a Michal Hančovský.
(pro zvětšení klikněte na fotografii)

Gotika

Barok

Indie

Gaudi

Bublinky

2015

Schiele

2016

Vintage

Černobílá

Ovations

Foto na plakát

Drazí přátelé Galerie HF,
momentálně Vás zdravím z milované Provence,
o to víc Vás srdečně zvu, po letní pauze,
do naší pražské galerie (Vinohradská 156)
v sobotu 6. 10. od 15 hodin – na svátek sv. Hanuše.
Proto jsem jako hosta vybrala autora originálních šperků – Hanuše Lamra! K příjemné atmosféře nepochybně přispěje Pavel Jiroušek s ochutnávkou ze své Champagnerie (Průchodní 4, Praha 1).
Protože tu máme pomalu končící babí léto, jistě nepohrdnete nějakými modely do svého šatníku pro nadcházející chladnější období.

Moc se na Vás všichni těšíme!
Srdečně zve
17. listopad v naší galerii
Galerie Heleny Fejkové, Vinohradská 156, Praha 3
letní provoz
ÚTERÝ a ČTVRTEK
11.00–19.00
(dny s Helenou Fejkovou)
tel.: 602 493 827 – 8
sjednání zakázky nebo návštěvy mimo termín
fejkova@volny.cz
www.helenafejkova.cz