Malá reportáž z cesty na Kypr
V noci z 5. na 6. 10. 2009 jsme odletěli z Prahy do kyperské Nicosie, kde jsme pod patronací naší ambasády a ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu CzechTourism hned tentýž den večer uvedli v premiéře fashion show pod názvem „Hledá se srdce člověčí“.
Všemu předcházela krátká porada na ambasádě, pak už se rychle chystalo představení. Šlo o projekt na podporu cestovního ruchu - Helena Fejková v něm představila svůj oděvní design na motivy Prahy, resp. pražské architektury. Představení bylo ozvláštněné baletem a filmem, konalo se ve skleněném paláci Elektrocity, mělo nádhernou atmosféru a velký divácký ohlas, kterému pochopitelně pomohly půvaby našich děvčat a tanečníků. Večer uvedl i uzavřel velvyslanec ČR ing. Jan Bondy. V závěru jsme zažili i „standing ovation“. V čele mnoha významných hostů kyperského politického, kulturního a hospodářského života se slavnostního a současně charitativního večera účastnila i manželka prezidenta Kyperské republiky paní Elsi Christofia.
Druhý den byl volný na koupání i památky, došlo i na návštěvu turecké části ostrova, kde z jedné ulice do druhé se vlastně přejde z Evropy do Orientu. Třetí den jsme se už s Kyprem loučili. Shodli jsme se, že tak intenzivní tři dny jsme už dlouho nezažili!
(pro zvětšení klikněte na fotografii)