Výstava v pražském Obchodním centru Chodov (5. 9. – 30. 9. 2013) byla upravenou verzí výstavy "HELENA FEJKOVÁ A ČESKÉ TEXTILKY", kterou v roce 2011 připravilo Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze pro Muzeum textilu v České Skalici (2012 - repríza v Jablonci n/N). Prostřednictvím modelů z našeho archívu byla ohlédnutím za celou řadou již neexistujících českých textilek (TEXLEN, KARNOLA, MORAVOLEN, SLEZAN, OTAVAN, TEXTILANA, HEDVA, TIBA). Závěrečná přehlídka pak ukázala na produkci dvou dosud úspěšných značek - MILETA a TYLEX. Součástí výstavy byla i fotografická část dokumentující tvorbu Heleny Fejkové - co rok, to fotka. Nonstop běžící film "HF – DESIGN 1990–2013" dosáhl téměř 1500 promítnutí.
Dík za uskutečnění výstavy patří Centru Chodov i Miletě Hořice a Tylexu Letovice.
(pro zvětšení klikněte na fotografii)
Drazí přátelé Galerie HF,
momentálně Vás zdravím z milované Provence,
o to víc Vás srdečně zvu, po letní pauze,
do naší pražské galerie (Vinohradská 156)
v sobotu 6. 10. od 15 hodin – na svátek sv. Hanuše.
Proto jsem jako hosta vybrala autora originálních šperků – Hanuše Lamra! K příjemné atmosféře nepochybně přispěje Pavel Jiroušek s ochutnávkou ze své Champagnerie (Průchodní 4, Praha 1).
Protože tu máme pomalu končící babí léto, jistě nepohrdnete nějakými modely do svého šatníku pro nadcházející chladnější období.

Moc se na Vás všichni těšíme!
Srdečně zve
17. listopad v naší galerii
Galerie Heleny Fejkové, Vinohradská 156, Praha 3
letní provoz
ÚTERÝ a ČTVRTEK
11.00–19.00
(dny s Helenou Fejkovou)
tel.: 602 493 827 – 8
sjednání zakázky nebo návštěvy mimo termín
fejkova@volny.cz
www.helenafejkova.cz