Podzim 2014 byl pro mne (mimo jiné) ve znamení divadelní inscenace KONEC DĚTÍ. Před pětačtyřiceti léty ji napsal Jaromír Ptáček jako rozhlasovou hru, nyní ji pro podkrkonošské divadlo v Úpici upravil a režíroval můj muž Vladimír Hetflejš. Byl to zajímavý pokus o jakési investigativní divadlo, pro které jsem vytvořila kostýmy. Hra sleduje tragický příběh mladé matky, která usmrtila své právě narozené a velmi postižené dítě. Soudní proces pak nejen řeší následek zoufalého činu, ale současně hledá a nalézá jeho příčinu - katastrofálně poškozené životní prostředí. Dioxiny, vznikající např. při pálení plastů, nebo pesticidy, využívané v zemědělství – přímo ohrožují těhotné ženy.
Velmi zajímavou součástí představení je tajný průzkum mezi diváky. Při premiéře 87% z nich žádalo osvobození matky, při první repríze dokonce 90%. Premiéra, při které na závěr povstalo celé hlediště, byla 29. 11. 2014.
(pro zvětšení klikněte na fotografii)
Drazí přátelé Galerie HF,
momentálně Vás zdravím z milované Provence,
o to víc Vás srdečně zvu, po letní pauze,
do naší pražské galerie (Vinohradská 156)
v sobotu 6. 10. od 15 hodin – na svátek sv. Hanuše.
Proto jsem jako hosta vybrala autora originálních šperků – Hanuše Lamra! K příjemné atmosféře nepochybně přispěje Pavel Jiroušek s ochutnávkou ze své Champagnerie (Průchodní 4, Praha 1).
Protože tu máme pomalu končící babí léto, jistě nepohrdnete nějakými modely do svého šatníku pro nadcházející chladnější období.

Moc se na Vás všichni těšíme!
Srdečně zve
17. listopad v naší galerii
Galerie Heleny Fejkové, Vinohradská 156, Praha 3
letní provoz
ÚTERÝ a ČTVRTEK
11.00–19.00
(dny s Helenou Fejkovou)
tel.: 602 493 827 – 8
sjednání zakázky nebo návštěvy mimo termín
fejkova@volny.cz
www.helenafejkova.cz